Shqipëria në vitin 1964, të realizuara nga një turist i huj - Bota Sot
Shqipëria në vitin 1964, të realizuara nga një turist i huj

Historia

E enjte, 15 nëntor 2018

Shqipëria në vitin 1964, të realizuara nga një turist i huj

Më: 16 nëntor 2017 Në ora: 23:23
Shqipëria në vitin 1964

FMimages për herë të parë publikon një video të Shqipërisë komuniste, e cila është realizuar nga një turist i huaj në vitin 1964.

Shqipëria ishte vendi më i izoluar i Evropës, dhe të regjistrosh pamje filmike ishte shumë e veshtirë. Këto pamje të rralla tregojnë se si ishte Shqipëria në vitin 1964. Vedioja tregon Shqipërinë reale të kohës, menyrën e jetës dhe ku shihen shqiptarët duke punuar kudo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test