Kjo është harta e Shqipërisë Etnike e botuar në gazetën austriake “Salzburger Volksblatt” më 8 dhjetor 1912 - Bota Sot
Kjo është harta e Shqipërisë Etnike e botuar në gazetën austriake “Salzburger Volksblatt” më 8 dhjetor 1912

Historia

E diel, 18 nëntor 2018

Kjo është harta e Shqipërisë Etnike e botuar në gazetën austriake “Salzburger Volksblatt” më 8 dhjetor 1912

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 12:47
Harta

Austro-Hungaria ishte i vetmi shtet që e mbështeste këtë hartë të shtetit shqiptar. Por, kjo hartë ishte kundërshtuar  fuqishëm nga Rusia dhe Serbia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test