38 vjet nga nderimi i Nënë Terezës me çmimin më të lartë të Indisë - Bota Sot
38 vjet nga nderimi i Nënë Terezës me çmimin më të lartë të Indisë

Historia

E hënë, 19 nëntor 2018

38 vjet nga nderimi i Nënë Terezës me çmimin më të lartë të Indisë

Më: 25 janar 2018 Në ora: 07:29
Nënë Tereza

Nënë Tereza më 25 janar të vitit 1980, nderohet me çmimin më të lartë civil të Indisë, Bharat Ratna.

Jetën e saj, kjo humaniste shqiptare ia kishte përkushtuar më të varëfërve, dhe çmimi indian ishte mirënjohje për bamirësinë e saj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test