Kështu ishte shkatërruar Juniku nga ushtria serbe, 1998 - Bota Sot
Kështu ishte shkatërruar Juniku nga ushtria serbe, 1998

Historia

E shtunë, 20 tetor 2018

Kështu ishte shkatërruar Juniku nga ushtria serbe, 1998

Më: 30 janar 2018 Në ora: 11:01
Juniku

Fshati Junik në Dukagjin, ka qenë njëra nga fushë betejat më të mëdha mes Ushtrisë Clirimtare të Kosovës dhe ushtrisë serbe, shkruan fmimages.net

Në vitin 1998 ky fshat ka qenë cak i pa ndërprer i bombardimeve të artilerisë serb.

Fshati ishte djegur plotësisht duke mos kursyer asgjë.

Kjo videon tregon shkatërrim e fshatit Junik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test