Kur krimineli Arkan, kërcënonte Ibrahim Rugovën, në vitin 1992 - Bota Sot
Kur krimineli Arkan, kërcënonte Ibrahim Rugovën, në vitin 1992

Historia

E diel, 18 nëntor 2018

Kur krimineli Arkan, kërcënonte Ibrahim Rugovën, në vitin 1992

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 19:35
Krimineli Arkan

Një video e kriminelit famëkeq serb Arkan, i cili gjatë një koference për shtyp kishte kërcenuar presidentin Ibrahim Rugova se do ta dëbonte atë për në Shqipëri.

Ai kishte mbajtur një koferencë në Prishtinë, dhe me një gjuhë gjusmë diplomatike dhe gjysmë kërcënusese i kërkonte shqiptarëve të Kosovës që t’i drejtojnë syt nga Beogradi dhe jo nga Tirana.

Kurse i pyetur nga një gazetar për presidentin Rugova dhe lëvizjen shqiptare Arkani thotë:

“Ai është një turist dhe jo qeveri duke aluduar në Ibrahim Rugovën, dhe ai do të kthehët në Shqipëri së shpejti”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test