Kur UÇK-ja varroste ushtarët serbë në Koshare - Bota Sot
Kur UÇK-ja varroste ushtarët serbë në Koshare

Historia

Kur UÇK-ja varroste ushtarët serbë në Koshare

Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 23:21
Koshare

Kosharja ka qenë dhe vazhdon të mbetet varri i ushtrisë serbe. Aty kanë lënë eshtrat dhjetëra e qindra ushtarë serbë të cilët ranë përballë forcave të UCK-së në betejën e Koshares.

Në këtë video që do të shihni, flet Hisen Berisha, komandant I Betejës së Koshares. Ai prej atje jep një porosi për ushtrinë serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test