Shqiptaret e kohës së Kastriotit ishin 4 milion, aq sa ishin anglez në ishullin britanik - Bota Sot
Shqiptaret e kohës së Kastriotit ishin 4 milion, aq sa ishin anglez në ishullin britanik

Historia

Shqiptaret e kohës së Kastriotit ishin 4 milion, aq sa ishin anglez në ishullin britanik

Më: 15 prill 2018 Në ora: 10:26
ilustrim

Shqiptaret e kohës së Kastriotit ishin 4 milion, aq sa ishin anglez në ishullin britanik.

Sot Anglezet janë 54 milion, ndersa Shqiptaret a janë a s’janë 12 milion në total.

E gjithë kjo tkurrje e popullsisë shqiptare erdhi si shkak i luftës ndaj gjuhës shqipe qe kryen Patriarkana e Stambollit dhe Perandoria osmane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test