Gara e parë me motor para 124 viteve - Bota Sot
Gara e parë me motor para 124 viteve

Historia

E premte, 16 nëntor 2018

Gara e parë me motor para 124 viteve

Më: 22 korrik 2018 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Gara e parë motor është zhvilluar në Francë më 22 korrik të vitit 1894, mes qyteteve Paris dhe Rouen.

Shpejtësia maksimale e garës arriti 25 km në orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test