Video e rrallë/ Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë me dajën e tij - Bota Sot
Video e rrallë/ Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë me dajën e tij

Historia

Video e rrallë/ Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë me dajën e tij

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 09:42
Adem Jashari

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur. Në to shihet komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajën e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po niseshin për në aksion.

Dukej sikur po niseshin në dasmë dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i pret Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.

Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...