Plaçkiten anijet nga Lufta e Dytë Botërore? - Bota Sot
Plaçkiten anijet nga Lufta e Dytë Botërore?

Historia

E premte, 16 nëntor 2018

Plaçkiten anijet nga Lufta e Dytë Botërore?

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 17:49
Ilustrim

Britania e Madhe njofton se do të bashkëpunojë me Indonezinë dhe Malajzinë për të konfirmuar pohimet se mbetjet e katër anijeve luftarake nga Lufta e Dytë Botërore janë plaçkitur nga piratët.

Ministri i Mbrojtjes së Britanisë së Madhe, Gavin Williamson, tha se është shumë i shqetësuar për shkak të këtyre pohimeve dhe se Londra zyrtare do të bashkëpunojë ngushtë me autoritetet e Indonezisë dhe Malajzisë me qëllim të ndriçimit të këtyre fakteve të ndërlidhura me rastin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test