Le Figaro (1939) / Prezantimi i Leka Zogut foshnje në Versajë

Historia

Le Figaro (1939) / Prezantimi i Leka Zogut foshnje në Versajë

Nga: Aurenc Bebja Më: 5 tetor 2018 Në ora: 18:18
Le Figaro (1939) / Prezantimi i Leka Zogut foshnje në Versajë

“Le Figaro” ka botuar, të premten e 11 gushtit 1939, në ballinë, një fotografi të rrallë të Leka Zogut foshnje, realizuar gjatë kohës së strehimit të familjes mbretërore shqiptare në Francë.

Image

Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, ka sjellë, për publikun shqiptar, fotografinë në fjalë, si dhe përshkrimin e saj nga prestigjiozja franceze.

Këtu, paraqitur nga dadoja e tij, dje, në Versajë, princi i vogël Aleksandër (Leka), djali i mbretit Zog të Shqipërisë dhe mbretëreshës Geraldinë.

https://www.darsiani.com/la-gazette/le-figaro-1939-prezantimi-i-leka-zogut-foshnje-ne-versaje-foto-ekskluzive/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat