Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914) - Bota Sot
Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Historia

Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Aurenc Bebja, Francë Nga Aurenc Bebja, Francë Më 13 tetor 2018 Në ora: 08:49
Artikulli

“Le Journal” ka botuar, të mërkurën e 4 shkurtit 1914, në faqen n°4, një shkrim mbi takimet e Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Situata në Shqipëri

Ismail Qemali tek Princ Vidi.

Berlin, 3 shkurt.

— Ish-guvernatori (udhëheqësi) i Shqipërisë, Ismail Qemal beu, ka qenë, për disa ditë, në Berlin, ku ka qëndruar në një hotel në Potsdam.

Ai është shoqëruar nga Eqrem bej Vlora, një shqiptar i shquar.

Çdo ditë, të dy kanë zhvilluar biseda të gjata me Princ Vidin në Potsdam.

Shkrimi në k?7të link: Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...