Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914) - Bota Sot
Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Historia

Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Aurenc Bebja, Francë Nga Aurenc Bebja, Francë Më 13 tetor 2018 Në ora: 08:49
Artikulli

“Le Journal” ka botuar, të mërkurën e 4 shkurtit 1914, në faqen n°4, një shkrim mbi takimet e Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Situata në Shqipëri

Ismail Qemali tek Princ Vidi.

Berlin, 3 shkurt.

— Ish-guvernatori (udhëheqësi) i Shqipërisë, Ismail Qemal beu, ka qenë, për disa ditë, në Berlin, ku ka qëndruar në një hotel në Potsdam.

Ai është shoqëruar nga Eqrem bej Vlora, një shqiptar i shquar.

Çdo ditë, të dy kanë zhvilluar biseda të gjata me Princ Vidin në Potsdam.

Shkrimi në k?7të link: Bisedat e gjata dhe sekrete të Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam (Shkurt, 1914)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat