Ja pse duhet ta pini çdo ditë lëngun e rrepës - Bota Sot
Ja pse duhet ta pini çdo ditë lëngun e rrepës

Këshilla mjekësore

Ja pse duhet ta pini çdo ditë lëngun e rrepës

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 00:14
Rrepa

Rrepa është një perime rrënjore, që disa njerëz e pëlqejnë dhe disa jo.

Ai është radhitur si një ndër perimet më të shëndetshme.

Hulumtimet tregojnë se pirja e lëngut të panxharit mund të sjellin dobi për shëndetin tuaj.

Mund të përmirësojë fuqinë e muskujve

Ndihmon në uljen e presionit të gjakut

Mund të ngadalësojë përparimin e çrregullimit mendor

Mund të parandalojë kacerin

Mund të parandalojë kolesterolin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...