Bëjeni lëkurën tuaj të shkëlqejë, me këtë recetë me limon - Bota Sot
Bëjeni lëkurën tuaj të shkëlqejë, me këtë recetë me limon

Këshilla mjekësore

Bëjeni lëkurën tuaj të shkëlqejë, me këtë recetë me limon

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 21:50
Foto ilustruese

Megjithatë, për eliminimin e lëkurës së vdekur juve do t’iu nevojitet vetëm një limon dhe pak kripë,

Limonët sigurojnë një dozë të antioksidantit të vitaminës C, i cili ndihmon në ruajtjen e lëkurës dhe ndihmon në rritjen e sistemit imunitar të trupit.

Merrni një fletë limoni dhe përdoreni atë për të pastruar fytyrën tuaj butësisht. Lajeni fytyrën më pas me ujë normal.

Pas kësaj, aplikoni një maskë fytyre për 15 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...