Kalojeni gripin përmes këtyre këshillave - Bota Sot
Kalojeni gripin përmes këtyre këshillave

Këshilla mjekësore

Kalojeni gripin përmes këtyre këshillave

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 08:05
Ilustrim

Simptomat mund të jenë të të ndryshme, po nga më të zakonshmet janë temperatura e lartë, kollitja, kokëdhembja, dhimbja e muskujve dhe ndjesia e lodhjes.

Gripi mund të zgjasë më shumë se dy muaj, dhe komplikimet e kësaj sëmundjeje, mund të ju shkaktojnë edhe pneunomi, transmeton Klan Kosova.

Ja disa këshilla se si ta tejkaloni:

Konsumoni sa më shumë vitaminën C

Rrisni dozat e zinkut, pasi që ky mineral e lufton shumë mirë virusin e gripit, dhe evitojeni konsumimin e yndyrave dhe sheqerit

Konsumoni unë për shkak se kështu e ndihmoni sistemin imunitar ta luftojë gripin

Konsumoni çaj të zi ose jeshil me mjaltë

Lajini duart me sapun pas çdo kollitje apo teshtime

Flini 7-9 orë 

Konsumoni hudhra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...