Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës - Bota Sot
Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës

Këshilla mjekësore

Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës

Më: 10 mars 2019 Në ora: 00:21
Farat chia

Duke pasur parasysh se farat chia janë të pasura me fibra, proteina dhe omega-3, ato mund të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Studimet kanë treguar se fara chia mund të ulë disa faktorë të rrezikut, duke përfshirë trigliceridet, inflamacionin, rezistencën e insulinës dhe yndyrën e barkut.

Këto fara gjithashtu mund të rritin nivelin e kolesterolit HDL.

Disa studime tregojnë se fazat chia ulin ndjeshëm presionin e gjakut tek njerëzit me hipertension, i cili është një faktor i rrezikut të madh për sëmundjet e zemrës.

Në përgjithësi, është e mundur që fara chia mund të japin përfitime për shëndetin e zemrës, por ato ende duhet të bëhen studime për të ardhur në këtë përfundim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat