Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës - Bota Sot
Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës

Këshilla mjekësore

Farat chia mund të ulin rrezikun e sëmundjes së zemrës

Më: 10 mars 2019 Në ora: 00:21
Farat chia

Duke pasur parasysh se farat chia janë të pasura me fibra, proteina dhe omega-3, ato mund të zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Studimet kanë treguar se fara chia mund të ulë disa faktorë të rrezikut, duke përfshirë trigliceridet, inflamacionin, rezistencën e insulinës dhe yndyrën e barkut.

Këto fara gjithashtu mund të rritin nivelin e kolesterolit HDL.

Disa studime tregojnë se fazat chia ulin ndjeshëm presionin e gjakut tek njerëzit me hipertension, i cili është një faktor i rrezikut të madh për sëmundjet e zemrës.

Në përgjithësi, është e mundur që fara chia mund të japin përfitime për shëndetin e zemrës, por ato ende duhet të bëhen studime për të ardhur në këtë përfundim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...