Gjashtë metoda për t’i mbajtur dhëmbët e pastër dhe të shëndetshëm - Bota Sot
Gjashtë metoda për t’i mbajtur dhëmbët e pastër dhe të shëndetshëm

Këshilla mjekësore

Gjashtë metoda për t’i mbajtur dhëmbët e pastër dhe të shëndetshëm

Më: 24 mars 2019 Në ora: 00:12
Foto ilustrim

Kush nuk dëshiron të ketë dhëmbë të bardhë dhe me shkëlqim?

Të gjithë dëshirojnë që të komplimentohen për buzëqeshjen e mirë, njofton Klan Kosova.

Por, kjo do të thotë t’i lani shpesh dhëmbët dhe duke i bërë disa zakone të përditëshme për zbardhjen e tyre, si dhe duke bërë kontroll të rregullt tek dentisti.

Por a e dini se shëndeti i dhëmëbëve tuaj shkon përtej estetikës?

Ka një numër të zakoneve të përditshme që mund të bëjnë disa dëme serioze për dhëmbët dhe mishrat, që as s’mund ta kuptoni. Për shembull, a e dini se stresi mund të jetë i keq për shokët tuaj? Ose se disa lloje të lëngjëve të gazuara mund të bëjnë kërdinë më të madhe brenda gojës sesa të tjerat?

Prandaj në këtë video janë disa zakone që duhet t’i bëni për të pasur dhëmbë të bukur dhe të shëndetshëm:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...