Problemet që shfaqen gjatë ndërrimit të dhëmbëve të qumështit - Bota Sot
Problemet që shfaqen gjatë ndërrimit të dhëmbëve të qumështit

Këshilla mjekësore

Problemet që shfaqen gjatë ndërrimit të dhëmbëve të qumështit

Më: 26 mars 2019 Në ora: 09:08
Foto

Asnjëherë nuk është vonë që t’i tregojmë fëmijëve se sa e rëndësishme është higjena e dhëmbëve dhe e gojës.

Dhëmbët e prishur dhe mishi i sëmurë i dhëmbëve paraqesin probleme shëndetësore, e për të mos u përballur me të tilla probleme duhet të kemi parasysh se çfarë na ndihmon që të kujdesemi për ta. 

Mësoni kur fillon të bëhet ndërrimi i dhëmbëve të qumështit, problemet që mund të shfaqen dhe se si duhet të kujdesemi për ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...