Mbrojeni lëkurën duke pirë çaj të zi - Bota Sot
Mbrojeni lëkurën duke pirë çaj të zi

Këshilla mjekësore

Mbrojeni lëkurën duke pirë çaj të zi

Më: 19 prill 2019 Në ora: 19:10
Foto ilustruese

Ky përkufizim është më së shumti i shprehur në Perëndim, për ata çaji më i shëndetshëm është çaji i zi.

Megjithatë, çaji i zi është unik dhe dihet se është veçanërisht i dobishëm për qëllime të caktuara shëndetësore.

Nëse e përdorni çajin e zi do të keni përfitime për lëkurën tuaj, pasi ju do e ushqeni atë me vitaminat B2, C dhe E, po ashtu edhe me magnez, kalium dhe zing.

Pos kësaj ju nuk do të keni shumë rrudha në fytyrë pasi ai do t’i parandalojë ato.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...