Të mirat shëndetësore nga hurmat, fruti që i mbijetoi bombës atomike - Bota Sot
Të mirat shëndetësore nga hurmat, fruti që i mbijetoi bombës atomike

Këshilla mjekësore

Të mirat shëndetësore nga hurmat, fruti që i mbijetoi bombës atomike

Më: 8 maj 2019 Në ora: 06:17
Hurmat

Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit, ky frutë ndryshe quhet edhe si “fruti i paqes” për shkak që i ka mbijetuar bombës atomike në Nagasaki

Origjina e hurmave është nga kontinenti aziatik dhe rriten në pemën e quajtur kaki.

Vetitë pozitive të hurmave në organizmin tonë janë si ndihmesa në tretje dhe jashtëqitje, forcojnë imunitetin dhe sigurojnë energji për organizmin, luftojnë aneminë, lodhjen, stresin si dhe sëmundjet kardiovaskulare.

Në anën tjetër ato përmbajnë sasi të lartë të ujit, sheqerit, vitaminave dhe mineraleve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...