Kujdes! Këto janë ushqimet që po ju vrasin ngadalë - Bota Sot
Kujdes! Këto janë ushqimet që po ju vrasin ngadalë

Këshilla mjekësore

Kujdes! Këto janë ushqimet që po ju vrasin ngadalë

Më: 10 maj 2019 Në ora: 20:54
Foto ilustrim

A e dini se ka ushqime që i konsumoni çdo ditë dhe që po ju vrasin ngadalë?

Shumica prej nesh kanë një numër të këtyre ushqimeve në menynë e përditshme, por nëse i përzieni të gjitha këto, do të merrni një kombinim vdekjeprurës.

Prandaj, duhet të filloni të bëni ndryshime në dietën tuaj. Analizoni atë që hani dhe filloni të bëni zgjedhjet e duhura që sot.

Disa nga këto ushqime çojnë në presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë, sëmundje të zemrës, diabet, madje edhe kancer. 

Të mos harrojmë obezitetin dhe gjithë ankthin dhe depresionin që mund të vijë me të.

Këtu është lista e ushqimeve që po ju vrasin ngadalë.

– Kripa

–  Lëngje frutash

–  Gruri

– Ushqimi i shpejtë

– Qumështi

– Buka e bardhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...