Toksinat në trup duhen larguar, ky është lëngu që pastron - Bota Sot
Toksinat në trup duhen larguar, ky është lëngu që pastron

Këshilla mjekësore

Toksinat në trup duhen larguar, ky është lëngu që pastron

Më: 21 maj 2019 Në ora: 06:01
Ilustrim

Mënyra e keqe e jetesës dhe konsumimi i ushqimeve të pashëndetshme shpijnë në akumulimin e panevojshëm të shumë helmeve në trup.

Këto toksina padyshim që janë të dëmshme për ne dhe pengojnë proceset normale të trupit.

Megjithatë, ekspertët tregojnë se ka mënyra natyrale se si mund t’i largoni këto toksina nga trupi dhe të përfitoni shumë.

Disa prej përfitimeve që keni nga largimi i toksinave nga trupi janë:

– Rritja e disponimit – Zvogëlimi i rrezikut të kancerit në zorrë

– Lirimi nga gazi, dhimbjet dhe fryrja e barkut – Ndihmon në humbje të peshës – E forcon sistemin e imunitetit

– I rrit nivelet e energjisë Më poshtë keni një recetë për pastrimin e zorrëve.

Përbërësit: – Gjysmë gote ujë – Gjysmë luge çaji kripë deti – Një lugë gjelle lëng xhenxhefili

– Një gotë lëng molle – Dy lugë gjelle lëng limoni

Instruksionet: Në një pjatë, përzieni të gjithë përbërësit (përveç kripës) dhe i nxehni. Kur fillojnë të dalin fluska, largojeni nga nxehja dhe vendoseni në një gotë.

Shtojani kripën dhe përziejeni prapë. Pijeni një gotë të këtij ilaçi çdo mëngjes në stomak të zbrazët dhe sigurohuni që gjatë ditës të pini mjaftueshëm ujë.

VËREJTJE: Para se të konsumoni çfarëdo recete të mjekësisë alternative, është e rekomandueshme të konsultoheni me doktorin paraprakisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...