Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj - Bota Sot
Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

Këshilla mjekësore

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 14:04
Ilustrim

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave.

Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në mëlçi.

Ushqehuni shëndetshëm, hidhni ushqimet e dëmshme nga menyja.

Ajo që ju ndihmon është ky lëng natyral që ofron dobi të shumta për shëndetin tuaj:

Pastron gjakun, përtërinë tretjen. E forcon sistemin imun, detokson trupin, parandalon inflamacionet dhe infeksionet, ndikon kundër kancerit, vepron si antioksidues, përmirëson metabolizmin, ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, ndikon mirë në lëkurë.

Përbërësit e nevojshëm:

2 limonë;
1 trangull;
një grusht majdanoz;
200 ml ujë.

Përgatitja dhe mënyra e konsumimit:

Përbërësit i aplikoni në blender derisa të fitoni një lëng.

Këtë lëng ta konsumoni për një muaj, nga një gotë, 1-2 herë në ditë.

Më pas bëni pauzë prej dy javë, pastaj mund ta përsëritni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...