Ky lëng frutash lufton kancerin - Bota Sot
Ky lëng frutash lufton kancerin

Këshilla mjekësore

Ky lëng frutash lufton kancerin

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 00:23
Foto

Sipas një studimi të botuar në “American Journal of Epidemiology” konsumimi i bananeve, portokalleve dhe lëngut të portokallit në dy vitet e para të jetës mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të leukemisë në fëmijëri.

Si një burim i shkëlqyer i vitaminës C të fortë antioksidant, portokalli mund të ndihmojë në luftimin e kancerit.

Studimi ka arritur në përfundimin se vitamina C nga portokallet mund të përdoret një ditë për të dëmtuar qelizat e kancerit kolorektal, transmeton Koha.mk.

Megjithatë, për këtë do të nevojiten 300 lloje të vitaminës C, shkruan Medical Nekancers Today.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...