Çfarë do të ndodhë nëse konsumoni dy banane në ditë? - Bota Sot
Çfarë do të ndodhë nëse konsumoni dy banane në ditë?

Këshilla mjekësore

Çfarë do të ndodhë nëse konsumoni dy banane në ditë?

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 18:16
Banane

Bananet janë një ushqim tepër popullor në çdo vend ku ju shkoni. Ky frut është snacku më i shëndetshëm që mund të konsumohet, dhe kanë ëmbëlsinë e mjaftueshme për ruajtjen e metabolizmit tuaj.

Por çfarë do të ndodhë nëse ju konsumoni dy banane në ditë?
1. Do të bëni një ndryshim të madh në RDA-në potasiumin tuaj

2. Do ju ndihmojnë në ruajtjen e stabilitetit të presionit në gjakut

3. Do të ulni rrezikun e kancerit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...