Mësoni si të përdorni sodën e bukës në çdo pjesë të trupit - Bota Sot
Mësoni si të përdorni sodën e bukës në çdo pjesë të trupit

Këshilla mjekësore

Mësoni si të përdorni sodën e bukës në çdo pjesë të trupit

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 14:52
Foto

Soda e bukës është një përbërës i fuqishëm me shumë përdorime, duke filluar nga kuzhina, gjithë familja dhe banje.

Edhe pse ne e përdorim atë për të fryrë brumin kur bëjmë ëmbëlsira në të shumtën e rasteve, ajo gjithashtu mund të përdoret për të hequr aromat e kqija nga qilimat, rroba dhe sipërfaqet në shtëpi, dhe ajo në mënyrë efektive zbardh rroba. Gjithashtu mund të përmirësojë ndjeshëm bukurinë

Këto janë disa nga përdorimet e saj që ndoshta nuk e dinit:

Eliminon djersitjen
Përdoreni atë për të bërë një deodorant natyral DIY i cili do të mbajë sqetullat tuaja të freskëta për orë të tëra. Vetëm përzieni disa pika të vajit tuaj të preferuar esencial me 4 lugë sode buke. Pastaj, përdorni këtë kombinim në sqetullat tuaja për të shkatërruar bakteret që janë shkaku i erërave të këqija.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...