Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni - Bota Sot
Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni

Këshilla mjekësore

Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 14:57
Foto

Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1 – Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2 – Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3 – Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4 – Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5 – Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...