Jeni nën stres? Këto janë gjërat e fundit për të cilat duhet të nervozoheni - Bota Sot
Jeni nën stres? Këto janë gjërat e fundit për të cilat duhet të nervozoheni

Këshilla mjekësore

Jeni nën stres? Këto janë gjërat e fundit për të cilat duhet të nervozoheni

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:53
Ilustrim

Stresi është një përditshmëri për gjithnjë e më shumë njerëz, por duke pasur parasysh efektet e tij në shëndetin tonë, nuk duhet të jetë si i tillë.

Mbajeni stresin në minimum dhe mbani në mend këto mesazhe të përmbledhura për njerëzit e mbingarkuar nga stresi, transmeton KosovaPress.

- Mendimet e të tjerëve për ju nuk janë të rëndësishme. Por nuk është kështu. Me të vërtetë!

- Një orar i mbipopulluar do të krijojë vetëm kaos, do të caktojë takime!

- E hëna është si të gjitha ditët tjera të javës, pse nervozoheni për këtë?

- Ashtu sikurse dukeni sot, nuk ka gjasa të jetë pas 10 ose 20 vjetësh, kështu që ndryshimi duhet të marrë sa më pak nerva.

- Një lidhje e dështuar nuk është arsyeja e "prishjes së sistemit". Dikush tjetër do të vijë në kohën e duhur.

- Sëmundja mund të na kapë në çdo kohë, por ne nuk kemi nevojë të mendojmë në lidhje me këtë.

- Jeta e njerëzve të tjerë është çështje e tyre personale, jo e juaja.

- Thashethemet do të bëjnë më së shumti dëme për ata që merren me një gjë të tillë.

- Bllokimet e trafikut nuk janë shkaktuar nga ju ose dikush tjetër dhe nuk mund të zgjidhen nga ju vetë.

- Gjithmonë ka kohë për të kursyer për një apartament. Kjo është një punë e tillë gjatë gjithë jetës.

- Jetoni në të tashmen, pasi e ardhmja do të vijë më vonë.

- Vitet sjellin moshë dhe është e pamundur ta ndalosh edhe me operacione estetike.

- Shmangni njerëzit që rrezatojnë energji negative dhe shterin energjinë tuaj.

- Ne kemi nevojë për para për të jetuar, por kjo nuk është baza e jetës sonë. Jetoni sa më mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...