Parandalimi i Covid-19 tek gratë shtatzëna

Këshilla mjekësore

Parandalimi i Covid-19 tek gratë shtatzëna

Më: 9 prill 2020 Në ora: 09:58
Foto ilustrim

Lidhur  me transmetimin e Covid-19 edhe për gratë shtatzëna, rekomandohet të  ndërmarrin veprime normale parandaluese për të zvogëluar rrezikun e  infeksionit, siç është larja e duarve shpesh dhe shmangia e kontaktit me  njerëzit e sëmurë.

Gratë me Covid-19  mund të ushqejnë bebin e tyre me gji. Ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat