Si te çlirojmë veten nga stresi në periudhë pandemie, personeli mjekësor ka gjetur një zgjidhje

Këshilla mjekësore

Si te çlirojmë veten nga stresi në periudhë pandemie, personeli mjekësor ka gjetur një zgjidhje

Më: 12 prill 2020 Në ora: 15:16
Foto Ilustrim

Profesionistët e mjekësisë në të gjithë vendin po marrin pjesë në sfidat e vallëzimit në mediat sociale. Kjo mesa duket po  i ndihmon ata të buzëqeshin dhe të harrojnë për një moment tmerrin që i ka shkaktuar pandemia.

Baker thotë se sfidat e saj, të cilat ajo i realizon në tik-tok ndihmojnë në krijimin e solidaritetit me profesionistë të kujdesit shëndetësor në të gjithë vendin – veçanërisht në shtetet që janë prekur më shumë nga koronavirusi. Ajo e sheh atë si një mënyrë për të “sjellë gëzim në një vend që është mbuluar nga errësira tashmë”.

“Asnjëherë nuk jam ndjerë më afër me punonjësit e  kujdesit shëndetësor; të gjithë ne ndihemi sikur të gjithë jemi një ekip i madh në të gjithë botën,” tha ajo. “Po mundohemi ta bëjmë së bashku.”

Keto do jenë kujtime që ne kemi kaluar në këtë periudhë të errët të njerëzimit dhe  me ane të tyre t’u japin njerëzve një buzëqeshje dhe pak humor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat