Nga bishtat e qershive zieni çaj dhe pini çdo ditë: Shpëtim nga problemet me fshikëzën dhe veshkat

Këshilla mjekësore

Nga bishtat e qershive zieni çaj dhe pini çdo ditë: Shpëtim nga problemet me fshikëzën dhe veshkat

Më: 28 maj 2020 Në ora: 14:18
Foto Ilustrim

Pema e preferuar e muajit maj – qershitë, filluan sezonin e tyre dhe tashmë po kënaqemi me frytet e para të shijshme

Megjithatë, të gjithë i hedhim bishtat e tyre, duke mos e ditur që janë shumë shëruese!

Në të vërtetë, bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka.

Përgatitet shumë thjesht, por kërkohet që bishtat të thahen mirë në diell, pastaj në një litër ujë zihet në grusht bishta.

Lëngu i mbuluar me kapak duhet të qëndrojnë një orë dhe pastaj të kullohet.

Pihet 3 – 4 herë në ditë.

Çaji mund të ëmbëlsohet me mjaltë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat