Si të shpëtoni nga mykoza në pak kohë: metodë e thjeshtë që funksionon me të vërtetë

Këshilla mjekësore

Si të shpëtoni nga mykoza në pak kohë: metodë e thjeshtë që funksionon me të vërtetë

Më: 23 tetor 2020 Në ora: 18:34
Foto Ilustrim

E gjeta zgjidhjen papritur. Një mik i vjetër më tha për një podiatrist të certifikuar i cili do të më ndihmonte të shpëtoj nga kjo gjë e turpshme. Zakonisht ai nuk i pranon klientët me kërpudhat e thonjve, por unë arrita ta bindja duke blerë mjete të reja që mund të përdorte për mua. Pasi shqyrtoi thonjtë, më tha të provoj nje krem antifungal Myceril. Ai tha që brenda një jave problemi im do të zhdukej dhe se do të më duhej të lija një takim deri atëherë. Ai gjithashtu sugjeroi blerjen e këtij produkti vetëm në faqen zyrtare të distributorit, në mënyrë që të mos rrezikoja të futja në një produkt të falsifikuar, i cili vetëm do të më dëmtonte.

Sinqerisht, unë nuk e besova atë në fillim. Dukej si shaka dhe kisha frikë se do të zhgënjehesha përsëri. Kam lexuar shumë komente pozitive në lidhje me këtë produkt dhe kështu vendosa të provoj Myceril. Plus, nuk kushton shumë, kështu që nuk kisha asgjë për të humbur.

Pakoja mbërriti shpejt. E hapa menjëherë dhe fillova të lexoj udhëzimet. Ja se si funksionon produkti:

Ai vret kërpudhat në pak kohë duke riparuar sipërfaqen e dëmtuar të lëkurës dhe thonjve.

Qetëson acarimin dhe skuqjen. Ajo qetëson lëkurën dhe e siguron me vitamina dhe minerale.

Ka një efekt të fortë parandalues. Ajo parandalon që infeksioni të kthehet.

Menjëherë eliminon djersitjen e tepërt dhe erën e pakëndshme duke luftuar shkakun e problemit.

Zvogëlon ënjtjen dhe normalizon qarkullimin e gjakut.

Ajo rikthen elasticitetin në lëkurë dhe i jep asaj një shkëlqim të shëndetshëm.

Ngadalëson procesin e carjes së lëkurës falë antioksidantëve natyrorë.

Infeksioni i kërpudhave zhduket përgjithmonë. Rezultate të dukshme tashmë pas një jave.

Fillova të përdor Myceril duke ndjekur udhëzimet dhe informacionin në faqen e internetit të furnizuesit. E aplikova dy herë në ditë: në mëngjes para se të shkoja në punë dhe në mbrëmje para se të shkoja në shtrat. Për të qenë e sinqertë, nuk prisja aspak rezultate të mrekullueshme. Por tashmë në mbrëmjen e ditës së parë, unë u mahnita. Për herë të parë në një kohë të gjatë, nuk vura re ndonjë erë të keqe pasi hoqa këpucët. Corapët ishin të thata, skuqja ishte zvogëluar shumë. Ky krem bëri çudira!

Pas disa javësh duke përdorur Myceril, unë arrita të shpëtoj plotësisht nga skuqja dhe lëkura e rrudhur. Të gjitha zonat e dëmtuara shërohen më shpejt nga sa prisja. Dhe më e rëndësishmja, pllaka e thonjve e dëmtuar filloi të rigjenerohet. Pas pak më shumë se një muaj përdorimi, nuk kishte asnjë gjurmë të infeksionit me të cilin luftoja prej vitesh. Pamja e shëmtuar, era e keqe dhe zonat e kuqe ishin zhdukur! Lëkura arriti të rigjenerohet plotësisht dhe të bëhet e butë, e lëmuar dhe e hidratuar.

Unë gjithashtu u befasova shumë që ky krem antifungal Myceril përmban vetëm përbërës natyralë dhe antioksidantë të fuqishëm që ndihmojnë në përtëritje të lëkurës dhe parandalojnë plakjen e saj. Nëse e përdorni për qëllime parandaluese, atëherë rreziku për të marrë një infeksion të kërpudhave praktikisht zvogëlohet në zero.

Më në fund, ndihem mirë. Nuk kam pse të shqetësohem më, jeta ime private është përmirësuar në mënyrë dramatike sepse nuk kam asgjë për të fshehur.

Por vetëm një gjë, porosisni këtë produkt vetëm në faqen zyrtare të internetit të shpërndarësit. Ka mijëra mashtrime në internet. Duke përdorur lidhjen e dhënë, mund të jeni i sigurt që nuk do të përkeqësoni gjendjen tuaj dhe të mos humbni para.

Faleminderit për vëmendjen tuaj, të dashur lexues. Shpresoj se historia ime do t'ju ndihmojë të mos bëni të njëjtat gabime si unë. Kush do të mendonte se do të duhej një vit për të gjetur një zgjidhje për problemin tim dhe pastaj të shpëtoj nga infeksioni në një javë e gjysmë? Unë gjithashtu rekomandova kremin për nënën time, kështu që edhe ajo te mund të shpëtonte nga infeksioni që e ka ndjekur prej vitesh. U deshën dy muaj. Infeksionet e rënda zakonisht shërohen për një kohë shumë më të gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat