Koha e vlefshmërisë së një përshkrimi të barërave - Bota Sot
Koha e vlefshmërisë së një përshkrimi të barërave

Këshilla mjekësore

E mërkurë, 24 tetor 2018

Koha e vlefshmërisë së një përshkrimi të barërave

Më: 24 janar 2018 Në ora: 07:12
Ilustrim

Kur sëmureni, dera e parë në të cilën trokisni, është ajo e doktorit.

Pas përshkrimit të disa barërave mund të kaloni shqetësimin. Nëse përsëritet gjendja e njëjtë dhe keni simptoma të njëjta, ju vraponi te dollapi për të marrë receptin e vjetër për të blerë barërat që keni përdorur më parë.

Por a keni pyetur ndonjëherë se sa kohë vlen një përshkrim i barërave?

Atëherë, shumica e përshkrimeve janë valide për gjashtë muaj, shkruan DailyMail.

Por ka përshkrime, sikur ato për fjetje që kanë validitet vetëm deri në 28 ditë dhe jo më shumë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test