Doni të humbni kilogramë brenda 3 ditësh? Ja dieta: - Bota Sot
Doni të humbni kilogramë brenda 3 ditësh? Ja dieta:

Këshilla mjekësore

Doni të humbni kilogramë brenda 3 ditësh? Ja dieta:

Më: 12 mars 2018 Në ora: 19:18
Foto Ilustrim

Për të gjithë në kohët moderne është kthyer në problem mbipesha, ose të paktën kilogramët e tepërt.

Më poshtë ju sugjerojmë një dietë jo shumë ekstreme që secili prej jush të humbë disa kilogramë brenda 3 ditëve.

Ata që jetojnë në vende me shumë diell nuk preken nga këto sëmundje

Dita e parë

Mëngjesi: kafe ose çaj të zi, një gjysmë grejpfrut, një bukë e thekur me një lugë gjelle gjalpë

Dreka: rreth 100 gram ton natyral, një fetë buke e thekur dhe një kafe.

Darka: rreth 150 gr. mish sipas dëshirës, 200 gram bizele, një panxhar i zier (rreth 100 gr), një mollë të vogël dhe tre lugë akullore me vanilje.

Dita e dytë

Mëngjesi: një vezë të zier, një gjysmë banane, një fetë bukë e thekur, kafe ose çaj.

Dreka: deri në 200 gram gjizë, gjysmë banane, kafe.

Darka: 100 gr proshutë e llojit ‘bresaola’, 200 gr brokoli të zier, 100 gram karota të ziera, një gjysmë banane, gjysmë tas me akullore me vanilje.

Dita e tretë

Mëngjesi: 5 biskota të kripura, një pjesë e çedër, 1 mollë të vogla.

Dreka: 1 vezë të zier dhe një fetë buke e thekur

Darka: 200 gr ton, 100 gr lulelakër e zier, 100 gr panxhar i zier, gjysmë fete bukë, pak pjepër, tre kupa me akullore vaniljeje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test