Nëse djersini natën, urgjent tek doktori. Vuani nga kjo sëmundje e rëndë - Bota Sot
Nëse djersini natën, urgjent tek doktori. Vuani nga kjo sëmundje e rëndë

Këshilla mjekësore

Nëse djersini natën, urgjent tek doktori. Vuani nga kjo sëmundje e rëndë

Më: 13 mars 2018 Në ora: 13:35
Foto Ilustrim

Djersitja mund të jetë shenjë e temperaturave të larta po në të njëjtën kohë edhe shenjë që jeni duke vuajtur nga disbalancimi hormonal, po djersitja e shpesht dhe e tepruar gjatë fjetjes mund të tregon se jeni të prekur nga ndonjë sëmundje e rëndë.

Ekzistojnë mbi 130 lloje të kancerin në gjak, ndërsa simptomat varen nga lloji i sëmundjes dhe nga njeriu

Jeni të dashuruar pas çokollatës? Konsumojeni sa më shumë, ja benefitet që i jep ajo shëndetit tonë

Një grup hulumtuesish e kanë vërtitur që një lloj i kancerit qon deri te djersitjet e shumta gjatë fjetjes, transmeton gazetametro.net

Përveç djersitjes, simptomat e kësaj sëmundje janë edhe humbja e menjëhershme e peshës,ndjenja e vazhdueshme e lodhësish, infeksione, gjakderdhje, paraqitja e mavijosjeve. Të gjitha këtë simptoma mund edhe të mos bëjnë me këtë lloj sëmundje, por në rast që i keni bëni mirë të konsultoheni me mjekun.

Ekspertët thonë që mënyra e jetesës mund luan rol në marrjen e kësaj sëmundje, por në rast që e keni duhet rreptësisht të respektohen udhëzimet që ua ka dhënë mjeku

7 metoda efikase si të qetësoni dhimbjen e dhëmbit brenda 5 minutave pa medikamente

Luftë me kancerin/ Mjekët i heqin penisin, ja veprimi që bën djali

E pabesueshme/ Mjekët e shpallin zyrtarisht të vdekur, kurse ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test