7 të mira nga lëngu i limonit - Bota Sot
7 të mira nga lëngu i limonit

Këshilla mjekësore

7 të mira nga lëngu i limonit

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 09:09
Foto

Tashmë të gjithë e dimë se limoni nuk gjen përdorim vetëm në kuzhinë.

Përfitimet për shëndetin nga limoni duket se janë të mëdha, dhe preferohet konsumimi tij sa më shpesh.

Kesaj radhe do tu hedhim një sy përfitimeve nga lëngu i limonit

Ndihmon në hidratimin e trupit,

Është burim i vitaminës C,

Ndihmon në mirëmbajtjen e kualitetit të mirë të lëkurës,

Ndikon në humbjen e peshës,

Djeg kaloritë,

Freskon frymëmarrjen,

Parandalon krijimin e gurëve në veshka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...