Ky është postimi i fundit në Facebook i ushtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, që vdiq nga sëmundja e rëndë - Bota Sot
Ky është postimi i fundit në Facebook i ushtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, që vdiq nga sëmundja e rëndë

Kosova

Ky është postimi i fundit në Facebook i ushtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, që vdiq nga sëmundja e rëndë

Më: 2 janar 2019 Në ora: 10:11
Avni Hyseni

Ish-ushtari i UÇK-së, Avni Hyseni, ka prekur gjithë Kosovën me rastin e tij.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe pikërisht më 31 dhjetor u mësua se ai nuk i mbijetoi asaj dhe vdiq.

Avni Hyseni ka qenë luftëtari i luftës në Kosovë dhe asaj në Preshevë. Ai po ashtu ka qenë edhe truprojë e kryeministrit Ramush Haradinaj në kohën para se ai të ftohej në Hagë.

Image

Hyseni ka pasur edhe profil në Facebook në të cilin ka qenë shumë aktiv.

Postimi i tij i fundit në këtë rrjet social është bërë më 4 dhjetor.

“Shenajt e hipokritit janë:

Kur flet, gënjen,

Kur premton, nuk e mbanë premtimin,

Kur i besohet, tradhton.

Muhammedi a.s.”, kishte shkruar Hyseni me një fotografi të komisionerit Johannes Hahn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...