Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian viziton Drenasin - Bota Sot
Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian viziton Drenasin

Kosova

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian viziton Drenasin

Më: 3 janar 2019 Në ora: 08:09
Ramush Haradinaj dhe Rainer Wieland

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland sot viziton Komunën e Drenasit dhe bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Wieland do të takohet me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Wieland një vit më parë është shpallur qytetar nderi i Drenasit.

Agjenda:

13:00 – Nisja e delegacionit nga Prishtina për në Drenas,

13:30-13:45 – Vizitë në Xhaminë e fshatit Zabel i Ulët,

14:00-14:30 -Takimi me kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe drejtorët e Drejtorive Komunale,

14:30 – Nisja për në Prekaz,

14:45-15:15 – Vizitë në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz,

15:35-16:10 – Vizitë në Ndërmarrjen e Ferronikelit në Drenas,

16:25-18 – Takim me këshilltarët komunal të Drenasit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...