51 aksidente për 24 orë - Bota Sot
51 aksidente për 24 orë

Kosova

51 aksidente për 24 orë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:53
Foto ilustrim

Ditëve të fundit, numri i aksidenteve të trafikut po vazhdon të jetë i lartë dhe shqetësues.

Aq më shumë është rritur këto ditë kur reshjet e borës po shoqërojnë vendin dhe po shkaktojnë tollovi e aksidente.

Kështu, sipas Policisë së Kosovës në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 51 aksidente trafiku. Prej tyre, 13 me të lënduar dhe 38 me dëme materiale.

Tutje, sipas policisë në këtë periudhë janë shqiptuar 412 tiketa trafiku për kundërvajtësit, derisa janë arrestuar 11 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...