Për tri ditë, në Emergjencë u trajtuan 565 raste - Bota Sot
Për tri ditë, në Emergjencë u trajtuan 565 raste

Kosova

Për tri ditë, në Emergjencë u trajtuan 565 raste

Më: 21 janar 2019 Në ora: 12:10
QKUK

Në Klinikën Emergjente të QKUK-së, në tri ditët e fundit janë trajtuar 565 raste.

565 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore gjatë 3 ditëve në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Sipas raporteve të punës, gjatë kësaj periudhe, 86 pacientë janë trajtuar në dhomën e reanimimit, gjersa kishte 110 raste kirurgjike, 179 raste internistike dhe 159 raste ishin në dhomën e ortopedisë.

Si pasojë e aksidenteve në trafik, 16 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Me udhëzim të mjekëve, në reparte të ndryshme të QKUK-së, janë shtrirë 66 pacientë për ta vazhduar trajtimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...