Nuk përfillet kërkesa e Haki Rugovës, s’ka mësim as në Istog - Bota Sot
Nuk përfillet kërkesa e Haki Rugovës, s’ka mësim as në Istog

Kosova

Nuk përfillet kërkesa e Haki Rugovës, s’ka mësim as në Istog

Më: 23 janar 2019 Në ora: 17:01
Hajrush Shoshi

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova ditën e djeshme ka mbledhur drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në këtë komunë.

Në takimin e mbajtur në prani edhe të drejtoratit për Arsim, Hajrush Shoshi, u vendos që ditën e sotme të rifillojë procesi mësimor në të gjitha shkollat.

Por, një gjë e tillë nuk ka ndodhur fare.

“Greva ka vazhdu si ditë më parë, pavarësisht se me kryetar dhe drejtor të drejtoratit jemi pajtuar që mësimi të filloj. Sindikalistët nuk e kanë përfillur atë dhe kanë vazhdu me grevën edhe sot. Mësimi nuk është mbajtë” ka thënë drejtori i gjimnazit “Haxhi Zeka” në Istog, Ibrahim Bytyqi.

Këtë e ka konfirmuar edhe Hajrush Shoshi, drejtor i drejtoratit për arsim.

“Greva po vazhdon në të gjitha shkollat. Nuk është punuar” ka thënë Shoshi për mediat vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...