Ismaili – deputetëve: Votojeni ligjin që garanton rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët - Bota Sot
Ismaili – deputetëve: Votojeni ligjin që garanton rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët

Kosova

Ismaili – deputetëve: Votojeni ligjin që garanton rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 16:53
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismali

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismali, edhe një herë u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit që të votojnë ligjin që siguron rritjen e pagave për profesionistët shëndetësorë.

Ismaili i ka ftuar deputetët që të mos i qesin pengesa këtij ligji duke rrezikuar që gjithçka të kthehet në pikën zero.

“Mos krijoni një fontanë dëshirash e në fund të mos mund t’ia rrisim pagën askujt”, ka thënë ministri Ismaili.

“Ju ftoj që të votoni këto amandamente që janë të realizueshme. Ne tashmë kemi një ligj që siguron pagat më të mëdha për mjekët dhe infermierët në 20 vitet e fundit. Nëse këtyre propozimeve u qitet pengesë, gjithçka rrezikon të kthehet në pikën zero”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...