PSD: Historia mund të shkruhet edhe nga poshtë - nga pozitat e të shtypurve - Bota Sot
PSD: Historia mund të shkruhet edhe nga poshtë - nga pozitat e të shtypurve

Kosova

PSD: Historia mund të shkruhet edhe nga poshtë - nga pozitat e të shtypurve

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 18:05
Një delegacion i Partisë Socialdemokrate ka bërë sot homazhe pranë varrit të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt

Një delegacion i Partisë Socialdemokrate ka bërë sot homazhe pranë varrit të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt, në përkujtim të jetës dhe veprës së tyre.

Arbeni dhe Moni kanë rënë për liri dhe barazi në demonstratën e 10 shkurtit 2007, data-dëshmi se historia mund të shkruhet edhe nga poshtë, nga pozitat e të shtypurve, thuhet në një postim të PSD-së në Facebook.

Dymbëdhjetë më vonë, urdhërdhënësit dhe vrasësit e Arbenit dhe Monit janë ende të lirë  dhe sot nuk e gëzojmë ende lirinë e drejtësinë për të cilën ranë ata dhe u plagosën mbi tetëdhjetë protestues të tjerë. Kujtimi i 10 shkurtit ka aq vlerë sa besnikëria ndaj kërkesës së tij, kërkesave të sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...