Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë - Bota Sot
Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë

Kosova

Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 22:41
Pamje nga aksidenti

Në trotuarin e një rruge në “Kolovicë” një ditë më parë ndodhi një aksident i rëndë.

Një kamionetë, nga pakujdesia, goditi një këmbësore.

E 22 vjeçarja ishte shtatzënë dhe në momentin e aksidentit ishte duke ecur në trotuar.

Reagimi për t`i dalë në ndihmë ishte i shpejtë.

Ajo menjëherë u dërgua në Qendrën Emergjente për trajtim mjekësor.

Përkundër intervenimit të mjekëve, foshnja nuk mbijetoi.

Kjo u bë e ditur gjatë së shtunës edhe nga Policia e Kosovës.

E kjo situatë ka mërzitur jashtë mase familjarët e viktimës.

Ata i kanë thënë televizionit T7 se e kanë përjetuar rëndë humbjen e foshnjës dhe se as gjendja e vajzës nuk është e mirë.

Viktima ka pasur hemorragji te brendshme, disa thyerje ne trup, dhe i është nënshtruar dy intervenimeve deri me tani.

Ajo aktualisht gjendet nën kujdes intensiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...