Ramadani: Kosova do të jetë anëtarja e 31-të e NATO-s - Bota Sot
Ramadani: Kosova do të jetë anëtarja e 31-të e NATO-s

Kosova

Ramadani: Kosova do të jetë anëtarja e 31-të e NATO-s

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 08:24
Burim Ramadani

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, është shprehur i bindur se Republika e Kosovës do të jetë anëtarja e 31-të e NATO-s. 

Ai ka thënë se për këtë synim Kosova duhet t’i thellojë përpjekjet politike dhe diplomatike. 

Ramadani ka mohuar çdo mundësi që moslargimi i taksës për mallrat serbe të ndikojë në raportet e FSK-së me ShBA-në. 

Sipas zëvendësministrit të Mbrojtjes, këto dy gjëra nuk janë të lidhura mes vete. 

“Partneriteti strategjik special me ShBA-në nuk është ad hoc, por i qëndrueshëm dhe i përgjithmonshëm”, ka thënë për “Epoka e re” Ramadani. 

Në këtë intervistë dhënë me rastin e shënimit të 11-vjetorit të shpalljes së pavarësisë, Ramadani ka bërë thirrje që tërë skena politike dhe institucionale të reflektojë edhe një herë përkushtimin për të avancuar, mbrojtur dhe garantuar shtetin e Kosovës të shpallur më 17 shkurt 2008.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...