Ky do të jetë moti për ditën e sotme - Bota Sot
Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Kosova

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 07:08
Foto ilustrim

Pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm.

Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë mbi rajon, që do të sjellë vranësira, me erëra të fuqishme si dhe të reshura shiu, që më pas do të shndërrohen në borë. Në fillim të javës me erërat që parashihet të fryjnë pritet përmirësim i cilësisë së ajrit.

12.02 – Mot më i ftohtë dhe me erë. Të martën kryesisht me vranësira, kohëpaskohe mundësi për reshje të dobëta bore. Ditën e mërkurë kryesisht vranët, vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të rriten mbi vlera mesatare, me minimale nga -3C deri në +1C, e maksimalet nga 8C deri në 11C, e nga dita e martë do të pësojnë rënie, minimale nga -4C deri në 0C, e maksimalet 0C deri në +4C.

Në fundjavë do të fryj erë e lehtë nga jugu 1-5m/s, e në fillim të javës do të fryj erë mesatarisht e fuqishme nga veriu 6-13m/s.
Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale, e të hënën do të zbres nën këto vlera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...