UP mban mbledhje komemorative për akademik Idriz Ajetin - Bota Sot
UP mban mbledhje komemorative për akademik Idriz Ajetin

Kosova

UP mban mbledhje komemorative për akademik Idriz Ajetin

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 07:29
Idriz Ajeti

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot mban mbledhje komemorative pas ndarjes nga jeta të akademik Idriz Ajetit.

Akademik Ajeti gjatë karrierës së tij ishte edhe rektor i Universitetit të Prishtinës.

Mbledhja komemorative mbahet në Sallën e Senatit në Rektorat dhe fillon në ora 14:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...