Gjërat që nuk i përdorni mund t’i shisni dhe t’i ndihmoni gratë e pastreha - Bota Sot
Gjërat që nuk i përdorni mund t’i shisni dhe t’i ndihmoni gratë e pastreha

Kosova

Gjërat që nuk i përdorni mund t’i shisni dhe t’i ndihmoni gratë e pastreha

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 09:07
Ilustrim

Më 3 mars organizohet Flea Market, në të cilin individë apo grupeve të interesuara mund të bëhen pjesë e këtij tregu, duke bërë shitjen e produkteve ushqimore, veshmbathje, apo gjësende të tjera.

Flea Market dedikohet për mbledhjen e fondeve për strehimore të grave nëpër Kosovë.

Prej të hollave që njerëzit i mbledhin nga shitja e gjësendeve është e hapur që një përqindje e tyre të shkojë për këtë kauzë.

Gjithashtu do të ketë tezga që do të dedikohen plotësisht për mbledhjen e fondeve.

“Mundeni të vini të shisni, të dhuroni ose sido që ndiheni ju, për një të mirë më të madhe. Për pjesën e muzikës e rehatisë, do të përkujdeset i gjithë komuniteti Termokiss”, thuhet në njoftimin e organizatorëve.

Të gjithë të interesuarit për të rezervuar një vend brenda ambientit ku organizohet tregu i hapur, mund të shkruani në faqet në rrjetet sociale Facebook e Instagram ose [email protected]

Afati për aplikim është deri më 1 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...