Pensionistët e arsimit me gjyq i marrin pagat përcjellëse - Bota Sot
Pensionistët e arsimit me gjyq i marrin pagat përcjellëse

Kosova

Pensionistët e arsimit me gjyq i marrin pagat përcjellëse

Më: 10 mars 2019 Në ora: 20:39
Foto ilustrim

SBASHK-u ka ftuar të gjithë të pensionuarit e arsimit në sallën 1 Tetori në Prishtinë për të nderuar kontributin e tyre.

Drejtuesi i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ndërlidhi ngjarjet e muajit mars që kanë ndodhur në Kosovë, me atë të pishtarëve të dijes.

Por ata patën edhe disa probleme. Për t’i marrë tri rrogat përcjellëse dhe jubilare, ata janë detyruar të ndjekin procedura ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...